BÁBÄTKÁ SÚ DOKONALÉ

Nechcela som pôvodne s fotením bábätiek ani začínať. Fotky bábätiek zamotaných v bavlnkách so zajačími ušami v neprirodzených pózach ma nikdy neoslovovali. Nebavilo by ma takéto fotenie. Veď bábätká sú dokonalé. Chýbala by mi autenticita a prirodzenosť. Nebola by som to ja.

KEĎ BÁBÄTKO JE SAMÉ SEBOU

Objavila som medzi fotografmi lifestyle fotenie bábätiek. A to ma dostalo. Páči sa mi, že bábo je samé sebou. Nedávam ho do neprirodzených póz, netrávim čas tým, že ho musím upokojovať a nenútim mu pózy vôbec. Bábätko je dokonalé.

Samozrejme, že ti spravím portrét tvojho bábätka, ale nebude to tá tradičná fotka, ktorú vidíš u mnohých iných fotografov. A robia to výborne. Len to skrátka nie je môj štýl a tento typ fotografie by ma nenapĺňal.

TU SÚ MOJE ŠTYRI DÔVODY, PRE KTORÉ BÁBÄTKÁ “NEPÓZUJEM”
  1. Bábätká sú nádherné také, aké sú – či už zabalená v u nás tak tradičnej zavinovačke, či ulitke alebo voľne položené na posteli s natiahnutými rúčkami do strán, so skrčenými nožičkami pritiahnutými k brušku. Sú dokonalé. Také sú v skutočnosti a také si ich chcete zapamätať. Také fotky im raz chcete ukázať.
  2. Nepríde mi bezpečné bábätká pózovať – nechcem ich krehké telíčka ohýbať a skladať len preto, lebo to dobre vyzerá na fotke. Myslím, že doma by ich tak žiadna mamička “neskladala”, nechcem to preto robiť ani ja.
  3. Bábätká patria do náruče rodičov – najmä novorodenci by pri rodičoch mali tráviť čo najviac času. Uložené na podložke v ulitke, mimo svojich rodičov nemusia byť ani v mene krásnej fotky. Bábätká predsa potrebujú byť nosené, chránené a mojkané výlučne svojimi rodičmi. Na foteniach so mnou sú bábätká väčšinu času v rukách svojich rodičov. Tam podľa mňa patria, tam je ich miesto
  4. Nechcem tvoje bábätko stresovať – pamätám sa, aké to bolo mať doma bábätko. Čo je to upokojiť ho, uspať. Chcem, aby si vedela, že bábätká sú dokonalé či sú hore alebo spia. Či sú v postieľke alebo v tvojom náručí. Neočakávam, že budú krásne spinkať. Sú nevyspytateľné. A to je krásne. Celé fotenie so mnou, u vás je hotové do dvoch hodín. Nech môžte byť čím skôr so svojim malým pokladom opäť spolu sami.
BÁBÄTKÁ SÚ DOKONALÉ

Práve preto, lebo sa mi páčia také, aké sú, ich neukladám do neprirodzených polôh. Nech sú na fotkách také, ako ich vidíš každý deň.

Raz jej ukážeš, toto si bola ty. Raz mu ukážeš, toto si bol ty. Toto sme my