PREČO SI PREBOHA ODOPIERAŠ MÄSO?

Prečo chceš byť vegánka? Veď na syre nie je nič zlé. Mlieko je zdravé. Ochorieš, keď nebudeš jesť mäso. Budeš slabá a budú ti chýbať vitamíny. Aj tak sa budeš musieť vrátiť k “normálnej” strave. Schudneš ešte viac. Človek je všežravec….Bla bla bla

Tieto a kopu iných rád som si vypočula potom, čo sme sa definitívne rozhodli stať vegánmi. Vyradiť mäso, živočíšne produkty a mliečne výrobky. Ale, prečo vlastne? Veď som zdravá, nič mi nechýba.

Naozaj?

AKO SA TO ZAČALO?

Je normálne, že človek v štyridsiatke sa budí dolámaný, unavený, bez energie? Veď by sme mali byť na vrchole síl. Nie je normálne mať pred sebou pupok, ani brať tabletky na srdce, či cholesterol.. alebo je?

Jedli sme vždy, dá sa povedať, normálne. Na jednom z prvých rande som Martinovi naškrabala tatarák a s mäsom som nemala žiaden problém. Milovala som syry a mliečne výrobky. Jogurty a mlieko boli na dennej báze môjho jedálnička. Bola som zdravá ako ryba. Raz za rok ma chytilo niečo, čo ma položilo do postele, zvyčajne okolo Silvestra, Nového roka. Vyležala som a život išiel ďalej.

Mäso sme nemali často, naša kuchyňa bola pestrá a rozmanitá. Na obedy sme chodievali každý týždeň aj do vegánskych reštaurácií a chutilo nám. Nikdy ma však nenapadlo, že by sme mohli byť vegáni.

Až raz Martin prišiel s tým, či si nechcem pozrieť film “o mäse” The Game Changers . Bolo desať hodín večer a mne sa strašne nechcelo. Dohodli sme sa však, že dáme aspoň desať minút a keď tak to dopozeráme neskôr. O zmene stravovania som neuvažovala dovtedy vôbec. Film sme si pozreli na šupu celý. Nedalo sa prestať pozerať. Bolo to, akoby ti niekto dal dole ružové okuliare. Donútil ťa položiť si otázky, ktoré tu celú dobu sú, ale akosi sú zatláčané do úzadia a všetci sa tvárime, že sa nič nedeje.

NA DVA TÝŽDNE

Martin prišiel s návrhom, skúsiť vegánstvo na dva týždne. Bez váhania som súhlasila. Ešte v noci som začala pátrať, čo vlastne budeme jesť a ako sa to dá zvládnuť.

Mlieko a mliečne výrobky sme v tej dobe už nekupovali, lebo naša Zojka bývala večne zahlienená a mlieko jej to zhoršovalo. Nolimu mlieko spôsobovalo niečo ako atopický ekzém, takže ten bol na rastlinných jogurtoch tiež.

Jogurty a mlieka z rastlín sme si obľúbili hneď a bez problémov. Vyradili sme maslo a vajíčka. Čo tiež nebol problém, lebo “vajcoví” sme nikdy neboli a deti vajíčka nemali radi. Mäso sme kupovali do domáceho chovateľa a deťom sme ho dávali naďalej. Syry som prestala kupovať. Je to zvláštne, že veľa vecí kupujeme tak nejak automaticky a keď ich nekúpime, proste sa vynájdeme a dáme si niečo iné.

A ČO BUDEME JESŤ?

Začala som tak, že som si hneď prvý deň našla na nete recepty na týždeň, ktoré som si povedala, že uvarím. Nakúpila som tempeh, tofu, sójové pláty, veľa strukovín, orechov. A začala som experimentovať a odhaľovať, čo to vlastne pestrá kuchyňa je. Teraz mi klasické slovenské “mäso so zemiakmi, mäso s ryžou” príde strašne nudné a chudobné.

Vegánska strava je pestrá, farebná, chutná, plná vitamínov a otvorí ti obzory a chuťové poháriky sa zbláznia radosťou.

PREČO TO NETRVALO LEN DVA TÝŽDNE

Teraz je to zhruba rok, čo si hovorím vegánka. Martin schudol 25 kg za prvé tri mesiace. On mal z čoho. Ja som neschudla nič. Je dokonca možné, že som kilo dve pribrala k svojim ledva 50 kg.

To je však nič oproti tomu ako sa cítime. Preto sme neprestali. Je rozdiel ráno vstať, oddýchnutí, plní energie. Nepoznám dovtedy každodennú “food coma“, ktorú som mávala po obede. Najedla som sa a odkrvilo ma. Po jedle som si musela dávať sladké (zvyčajne Milu) a potom hneď kávu, lebo som zaspávala na stole. Myslela som si, že sa svojej závislosti na keksíkoch nikdy nezbavím. Odišlo to samé. Chuť na sladké neprešla úplne, ale dám si kúsok čokolády, orechového masla alebo vegánskych sušienok. Jem väčšie porcie, jedlo je chutnejšie, ľahko stráviteľné, plné živín a vitamínov.

Za ten čas sa samozrejme stalo, že som mala “cheat day” a dala som si koláč z mlieka alebo omastenú lokšu. Ten rozdiel cítim hneď. Ťažoba na žalúdku, únava, nepríjemne nafúknuté brucho pár dní. Vždy to oľutujem

ZELENINA NAŠA KAŽDODENNÁ

Naše deti začali jesť surovú zeleninu. Brokolicu, karfiol, papriku, kel, šaláty. Neverila som, že by to bolo možné. Nenútili sme ich. Chutí im tak, ako chutí nám. Surová brokolica je inak neskutočná. To by som fakt neverila. Šaláty dnes jeme takmer každý deň na obed a na večeru. Ku každému jedlu. Pijeme čučoriedkové smoothie, ktoré fantasticky detoxikuje a chutí aj deťom.

Z ČOHO VARIŤ

Bola som zvyknutá variť z receptov na nete aj predtým, takže vegánstvo bolo len doplnením slova “vegan” do vyhľadávača. Kúpila som si pár kníh, ktoré mi pomohli na začiatku. Určite je na prechod najlepšia Slovegán kuchárka. Sú v nej jedlá, ktoré pozná každý z nás prevedené do vegánskej verzie z ingrediencií bežne dostupných v obchodoch.

VEGÁNSTVO JE IN

Byť vegánom je v súčasnosti trendy. Nie je však vegán ako vegán. To, že si kúpite vegánsky polotovar a ten si doma prihrejete nie je to isté ako jesť zdravo bez živočíšnich produktov. Ako pri všetkom, treba používať zdravý rozum. Naša strava má byť pestrá, plná ovocia, zeleniny a nespracovaných produktov. Čím viac je produkt spracovaný, tým menšiu výživnú hodnotu má pre naše telo. Vždy treba na to myslieť, koľko činností už bolo so surovinou spravených, kým sa dostala k nám.

O vegánstve sa toho na internete dočítate strašne veľa. Veľa príbehov ľudí, ktorým tento životný štýl vyriešil dlhotrvajúce zdravotné problémy a chronické ochorenia. Pre mňa jedným z najsilnejších filmov o vegánstve bol What the Health. Ak ťa zaujíma zdravotné hľadisko, určite si ho pozri.

3 DÔVODY PREČO SA ZAMYSLIEŤ

Ľudia sa stanú vegánmi z rôznych dôvodov. Či už je to z etického hľadiska zabíjania zvierat a ich chovu v príšerných podmienkach. Alebo sa ich dotýka skôr myšlienka pomoci našej planéte a enviromentálnej katastrofe, ktorá nám hrozí (doporučujem pozrieť si dokument A life on our planet). V ďalšej skupine sa vidím ja. Zdravotné hľadisko. U mňa to odštartovalo to, ako som sa cítila, keď som sa zbavila živočíšnych produktov a príbehy ľudí, ktorým ich vyradenie zachránilo a skvalitnilo život (What the Health).

Veľa ľudí si myslí, že strava vegánov je chudobná a nudná. Tak schválne si zadajte do Google “vegan food” .

Predým, než niečo odsúdime, študujme.

Veľa vecí je inak, ako sa na prvý pohľad zdá.